HQokna - High Quality Czech Windows

kalkulace zdarma
AKTUÁLNĚ
facebook
KONTAKT

Vysoké Mýto

poptavky@hqokna.cz

+420 606 364 534

 

Polička

policka@hqokna.cz

+420 777 421 729

 

FAQ

PROČ SE VYPLATÍ VYMĚNIT STARÁ OKNA ZA NOVÁ?

Výměna oken znamená především snížení nákladů na vytápění, a to až o 30 – 40 %. Představuje však také minimální požadavky na budoucí údržbu oken a vysoký komfort užívání.

JAK DLOUHO TRVÁ VÝMĚNA VŠECH OKEN V TYPIZOVANÉM PANELOVÉM TŘÍPOKOJOVÉM BYTĚ A JAK JE TO NÁROČNÉ?

Výměna oken v panelovém bytě, tedy demontáž původních oken a jejich odvoz, očištění otvoru a montáž nových oken, je realizována v rámci jediného dne. Zalištování nebo zednické začištění ostění, případně montáž parapetu se obvykle provádí druhý den po vytvrdnutí montážní pěny. Vyškolení pracovníci montážních čet veškeré práce provádějí s maximální ohleduplností k majiteli a zařízení bytu.

Z JAKÉHO MATERIÁLU BY MĚLA BÝT ZHOTOVENA NOVÁ OKNA, ABY BYLA VHODNÁ I DO PANELOVÝCH DOMŮ?

Pro panelové domy jsou vhodná zejména okna z PVC, která představují výhodný kompromis ceny a užitných vlastností.

NA KOLIK PŘIJDE VÝMĚNA OKEN V TŘÍPOKOJOVÉM BYTĚ (TEDY 3 OKNA A BALKONOVÉ OSAZENÍ 2 + 1 DVEŘE)?

Výměna stávajících oken v třípokojovém bytě panelového domu za okna plastová se pohybuje v řádech 30 tisíc korun. Soubor prací obsahuje demontáž původních oken a jejich likvidaci, montáž nových plastových oken, úpravu ostění, případně montáž parapetu. Cena také závisí na konkrétním typu panelového domu a samozřejmě na velikosti a počtu oken.

JAKÁ SKLA BYSTE DOPORUČIL DO NOVÝCH OKEN OSADIT?

V současnosti vyráběná plastová okna jsou osazena izolačními dvojskly s koeficientem tepelné prostupnosti k (nově U) od 0,9 do 2,8 W/m2K. Zjednodušeně lze říci, že koeficient vyjadřuje kolik tepla (ve Wattech) unikne plochou 1 m2 skla. Tedy čím nižší číslo, tím lepší izolační vlastnosti skla. Pro panelové domy jsou zcela vyhovující skla s koeficientem k = 1,1 W/m2K –prostor mezi tabulkami skla je navíc vyplněn vzácným plynem argonem.

NABÍZÍ VAŠE SPOLEČNOST I NETYPICKÁ OKNA?

Vyrábíme okna dle konkrétního zadání objednatele, přičemž přesné zaměření otvoru provádějí naši pracovníci. Standardem jsou pro nás veškerá pravoúhlá okna, balkonové i posuvné, terasové a vchodové dveře, vyrábíme ale i okna a dveře v šikmém či obloukovém provedení dle požadavku zákazníka. Zabýváme se výrobou a montáží oken a dveří dřevěných i plastových a ke všem výrobkům nabízíme komplexní služby a servis, tedy odborné poradenství, návrh provedení, zaměření otvorů na stavbě, výrobu, dopravu, demontáž a montáž nových výrobků, odvoz a likvidace původních výrobků, začištění a zednické úpravy otvorů, záruční i pozáruční servis.

JE PRAVDA, ŽE KVALITNÍ OKNA VÝRAZNĚ UŠETŘÍ ZA TEPLO?

Ano, kvalita oken je určována jednak úrovní řemeslného zpracování a jednak technickými parametry použitých materiálů – plastových a dřevěných profilů, skel, kování. Z hlediska tepelných úspor je nejdůležitější hodnotou koeficient prostupu tepla, označuje se jako velké U a vyjadřuje tepelné ztráty v daném materiálu. U šestikomorových plastových profilů v systému GEALAN S 8000 dosahujeme hodnoty U= 1,2 až 0,82 W/m2K a tato okna dokáží ušetřit 40% i více nákladů na vytápění oproti stávajícím oknům.

VŠUDE SE HOVOŘÍ O IZOLAČNÍCH VLASTNOSTECH, MŮŽETE NĚJAK LAICKY VYSVĚTLIT, CO TO VLASTNĚ U OKEN ZNAMENÁ?

Izolační vlastnost okna je vyjádřena koeficientem prostupu tepla U, který udává kolik tepla (W) prostoupí plochou 1m2 materiálu při daném rozdílu teplot. Čím nižší číslo, tím je izolační vlastnost materiálu lepší. Koeficient prostupu tepla konkrétního okna se stanoví buďto měřením v autorizované zkušebně, nebo výpočtem z hodnot použitých materiálů. Současná norma stanovuje hodnotu mezní U= 1,8 W/m2K, která nesmí být překročena a hodnotu doporučenou U= 1,2 W/m2K.

JAKÉ MATERIÁLY A TYPY OKEN JSOU NEJVHODNĚJŠÍ DO NOVÝCH RODINNÝCH DOMŮ?

Do nových rodinných domů bych doporučoval okna z vícekomorových plastových profilů. Moderní vícekomorové plastové profily jsou alternativou pro ty, kteří preferují maximální úspory tepelné energie, nadčasový design a minimální požadavky na údržbu. Plastová okna nemusí být jen bílá, ale lze vybírat z několika druhů imitací dřeva nebo barevných odstínů. V obou případech je možné vyrobit takřka libovolné tvary oken podle požadavku zákazníka.

JAKÝM ZPŮSOBEM JE NEJLEPŠÍ I NEJELEGANTNĚJŠÍ VYŘEŠIT VĚTRÁNÍ U NOVÝCH OKEN? – KLASICKÉ „VENTILAČKY“ UŽ ASI NEJSOU PRÁVĚ MODERNÍ...

Moderní okna jsou až příliš těsná a proto se snažíme zákazníkovi nabídnout různé způsoby větrání. V prvé řadě je to standardní kombinace otevírání a sklápění u oken a balkónových dveří a musím říct, že nárazové větrání otevřenými okny je stále nejlepší a nejúčinnější způsob větrání. Naše okna jsou dále standardně doplněna spárovým větráním (mikroventilací), kde se větrání uskutečňuje cca 10mm širokou spárou mezi rámem a křídlem. Toto provětrávání je zejména vhodné do ložnic, kuchyní, koupelen a místností se zvýšenou koncentrací vodních par. U plastových profilů doporučujeme používat ventilační klapku GECCO. Ta na rozdíl od spárového větrání umožňuje automatické nebo i řízené provětrávání samotným profilem a při zavřeném okně.

JAKÉ SLUŽBY NABÍZÍ VAŠE FIRMA SVÝM ZÁKAZNÍKŮM BEZPLATNĚ, A KTERÉ PLACENÉ?

Navštíví-li nás zákazník v kanceláří nebo nás kontaktuje jiným způsobem, poskytneme mu zdarma veškeré poradenské služby, zpracujeme cenovou nabídku a zaměříme stavební rozměry. Vyrobená okna můžeme i bezplatně uskladnit do doby montáže. Kromě oken, jejichž tvar, provedení a tepelně technické parametry si zákazník určuje sám, nabízíme i kompletní okenní příslušenství, vnitřní a vnější parapety, žaluzie, rolety, sítě proti hmyzu atd. K placeným službám patří kromě samotné výroby oken i demontáž původních oken a jejich likvidace, doprava a montáž nových oken, úprava ostění, montáž parapetů a příslušenství. Po předání oken zákazníkovi poskytujeme záruční a pozáruční servis.

ZARUČUJÍ DNEŠNÍ PLASTOVÁ OKNA ÚČINNOU MIKROVENTILACI NUTNOU K PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU PLÍSNÍ?

Námi dodávaná plastová i dřevěná okna jsou standardně vybavena spárovými nůžkami, které umožňují pomocí čtvrté polohy kliky provětrávání spárou mezi rámem a křídlem, tzv. spárové větrání. Při předpokládané vlhkosti vzduchu 50% je tento způsob provětrávání v kombinaci s běžným větráním naprosto dostačující. U oken v přízemí je z bezpečnostních důvodů vhodnější použít ventilační klapku, která umožní větrání skrze plastový profil při zavřeném okně. V novostavbách nebo pokud je vlhkost vzduchu vyšší, již žádná z forem mikroventilace nedostačuje a je nutné větrat intenzivně otevřeným oknem. Je třeba si uvědomit, že nová moderní okna jsou takřka absolutně těsná a tomu je nutné přizpůsobit topný a větrací režim tak, aby nebyla dotčena hygiena obývaného prostředí.

JSOU VELKÉ CENOVÉ ROZDÍLY MEZI JEDNOTLIVÝMI BAREVNÝMI ODSTÍNY A PROVEDENÍMI PLASTOVÝCH OKEN? JAK VELKOU ŠKÁLU PLAST. OKEN NABÍZÍTE?

Naše nabídka plastových oken je opravdu široká a uspokojí každého zákazníka. Základem nabídky je 6-komorový profil systému GEALAN S 8000. Očekáváme, že výhodný poměr mezi kvalitou 6-komorového profilu a cenou zaujme zejména obyvatele panelových domů. Pro náročné zákazníky máme v nabídce systém S 9000 se stavební hloubkou 82,5mm, která profilu a oknu jako takovému dodává bezkonkurenční statické vlastnosti. 6-komorová varianta je zase určena zákazníkům požadujícím co nejlepší tepelně technické parametry okna. Plastové profily kromě standardní bílé barvy nabízíme i v 10 dekorech dřeva. Aktuální novinkou jsou velmi povedené dekory třešně, ořechu a vlašského ořechu. Příplatek k bílé barvě je za jednostranný dekor cca 10%, za oboustranný dekor cca 20%. Barevné profily jsou vyráběny unikátní technologií koextruze a je na ně poskytována stejná záruka jako na bílé profily. Jednotlivé profilové systémy a jejich barevné provedení je možné nalézt na našich internetových stránkách.

JAKOU ZÁRUKU DÁVÁTE NA SVÉ VÝROBKY A MONTÁŽ?

Na plastová okna poskytujeme osvědčenou záruku 60 měsíců.Uvědomujeme si, že okna jsou investice na celý život, a proto je naším cílem nabídnout zákazníkům kvalitní výrobek a odpovídající servis po celou dobu předpokládané životnosti oken

MĚNÍTE OKNA TAKÉ V ZIMNÍCH MĚSÍCÍCH?

Technicky jsme schopni okna montovat i v teplotách okolo nula stupňů celsia, ale výhodnější je, zejména vzhledem k navazujícím pracím a případnému zateplování objektu, výměnu provádět za příznivějších podmínek. V zimních měsících je naopak výhodné využít zimních slev a okna objednat, vyrobit a uskladnit u výrobce.

PODLE ČEHO ZPRACOVÁVÁTE CENOVOU NABÍDKU?

Předběžná cenová nabídka je obvykle zpracována podle podkladů dodaných zákazníkem. Následně zákazníka navštíví náš technik, který zaměří stavební otvory a podle typu panelového domu navrhne nejvhodnější způsob osazení nových oken a jejich začištění. Na základě těchto informací předložíme zákazníkovi závaznou cenovou nabídku s přesným položkovým rozpisem cen a prací. Standardně zajišťujeme demontáž a likvidaci starých oken, montáž a začištění nových oken, montáž venkovních i vnitřních parapetů a dodávku okenního příslušenství, jako například žaluzií nebo sítí proti hmyzu.

© HQokna