HQokna - High Quality Czech Windows

kalkulace zdarma
AKTUÁLNĚ
facebook
KONTAKT

Vysoké Mýto

poptavky@hqokna.cz

+420 606 364 534

 

Polička

policka@hqokna.cz

+420 777 421 729

 

Doplňky

Žaluzie

Horizontální žaluzie představují nejrozšířenější způsob protisluneční ochrany a staly se nedílnou součástí interiéru. Ochraňují nejen proti slunečním paprskům,regulují světlo v místnosti, ale chrání i Vaše soukromí.

Využití horizontálních žaluzií je mnohostranné a jejich barevná škála dovoluje harmonicky sladit barvy v místnosti s barevnými doplňky a vytvořit tak příjemnou atmosféru dle Vašeho vkusu. Výhodou je především jejich jednoduchost a minimální údržba.

 

Produktová řada ISOLINE

Žaluzie ISOLINE se vyznačují jednoduchostí ovládárychlostí montáže acenovou dostupností. Jsou použitelné prakticky do všech typů a tvarů oken.

Jejich předností je plynulá regulace světla bez vedlejšího světelného efektu. Svými hliníkovými lamelami jsou vhodné i do vlhkých místností, protože na rozdíl od textilních lamel neabsorbují vlhkost a jsou tak odolné vůči plísním a velmi nenáročné na úklid.

Žaluzie si vyberete z pestré barevné škály lamel. Sladíte tak žaluzie se zbytkem interiéru.

Technické parametry a montáž

Žaluzie jsou vyráběny a dodávány s plastovými bočními krytkami převodovek, které sjednocují vzhled. Díky konstrukčnímu řešení krytek je možné při montáži žaluzií upravovat polohu převodovek, a to v rozmezí 5mm. Výhodou žaluzií ISOLINE je především jednoduchost a rychlost montážeminimální náročnost na údržbu a cenová dostupnost.

Žaluzie ISOLINE se díky své variabilitě, spolehlivosti a jednoduchosti staly nejpoužívanější žaluzií do oken.

 

Sítě proti hmyzu

Od jara do podzimu jsou v obydlích nevítanými společníky různé druhy hmyzu. Lze se jim efektivně bránit včasnou montáží sítěmi proti hmyzu.

Sítě proti hmyzu dodávané naší společnosti mají moderní design upravený tak, aby:

 • byly funkční,

 • nerušily výhled z okna,

 • měly jednoduchou montáž,

 • dlouhou životnost,

 • byly elegantní součástí okna.

Dlouhou životnost, variabilitu a elegantní vzhled zaručuje speciální konstrukce.

Síť je vyrobena ze skelného vlákna potaženého plastem, která nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Je dodávána v šedé nebo černé barvě podle přání zákazníky. Tyto barvy jsou zvoleny záměrně, protože dle výzkumu odborníků umožnují lidskému oku nerušený výhled z okna či dveří.

Profily jsou vyráběny z lakovaných hliníkových, nebo plechových profilů, což zaručuje jejich dlouhou životnost. Díky široké škále síťových profilů není problém osadit síť na jakékoliv okno nebo dveře. Rám je v rozích spojen plastovými prvky. Rám je možno uchytit do konstrukce okna několika způsoby, které nezasahují do rámu okna.

Speciální úprava pro atypická okna - Tato síť může být zhotovena i v šikmém provedení.

 

Pevné / rámové okenní sítě

Systémy uchycení se volí podle typu profilu a typu okenního rámu. Všechny umožňují sejmutí sítě z okna. Rám sítě je vyroben z válcovaných, nebo extrudovaných hliníkových profilů, síťovina je zajištěna v profilu gumou.

Otevíravé rámové dveřní sítě

Celá síť se montuje na dveřní rám pomocí pantů. Rám dveřní sítě je vyroben s válcovaných, nebo extrudovaných hliníkových profilů, síťovina je zajištěna v profilu gumou.

 

Rolovací sítě okenní či dveřní

Ideální řešením pro okna či dveře, která nechcete mít po celou sezónu zakrytá sítí jsou rolovací sítě. Síťovina se navíjí na hliníkovou hřídel, která je uložena v hliníkovém boxu. Navíjení sítě zajištuje pružina uložená v hřídeli. Vytažená síťovina je aretována magnetickou gumou která je umístěna na koncové liště a dorazové liště, která tvoří spolu s vodícimi lištami a boxem utěsněný obvod celé sítě. Síťovina na krajích prochází vodícími lištami opatřenými těsnícími kartáči.

U oken je stažená síťovina aretována stavitelnými dorazy na koncích vodících lišt za koncovou lištu, která je rovněž opatřena těsnícím kartáčem doléhajícím, až k parapetu. Okno je tak spolehlivě utěsněno.

U dveří je síťovina aretována magnetickou gumou, která je umístěna na koncové liště a dorazové liště. Tento celek tvoří spolu s vodícimi lištami a boxem utěsněmý obvod celé sítě.

 

 

 

Parapety

Praktické parapety od renomovaného dodavatele společnosti Deceuninck se dají snadno namontovat ke všem typům oken.

Jejich montáž je velmi snadná, je možno si vybrat z několika dekorů a sladit je tak s interiérem místostí.

7 výhod vnitřních parapetů Deceuninck:

 1. jednoduchá montáž bez potřeby speciálních nástrojů

 2. snadná údržba

 3. široká škála barevných dekorů a barevná stálost

 4. odolnost proti poškození a dlouhá životost

 5. snadné udržení čistoty jednoduchým omytím

 6. vlhku odolné

 7. recyklovatelné

Vnitřní komůrkové papapety jsou vyráběny z kvalitního tvrzeného PVC.

Jednoduchá montáž - okenní parapety můžete:

 • přilepit (PU pěna, silikonové nebo akrylátové lepidlo)

 • připevnit pomocí konzolí

 

Rozměry a konstrukce parapetů:

 • šířka: 100 - 600 mm

 • výrobní délka: 6 000 mm

 • tlouštka parapetu: 20 mm

 • výška nosu: 40 mm

 • vrchní strana vysokotlaký laminát

Koncové krytky:

Barvy koncových krytek - 0003, 0034, 0061, 0062, 0173, 0174

 

 

 

 

 

 


 

 

Větrací systém GECCO

Plastová okna zajišťují skvělou tepelnou pohodu. Aby bylo možné předcházet plísním a současně odvádět z místnosti přebytečnou vlhkost, jsou okna vybavena větracím systémem GECCO - GEALAN CLIMA CONTROL. Základní větrání pomocí systému GECCO navíc šetří energii, protože vzduch je přiváděn cíleně a v dostatečném množství bez zbytečného průvanu a teplotních ztrát.

Kdykoliv je možné jednoduchým způsobem klapku větracího systému aretačním kolíkem uzavřít a vrátit oknu jeho absolutní těsnost.Technicky splňuje větrací systém GECCO všechny požadvky byl odzkoušen a certifikován s dosažením třídy 3 a 4 v hodnocení zvukově izolačních vlastností. Test také prokázal, že při tomto způsobu výměny vzduchu nevznikají žádné podstatné tepelné ztráty.

 

Výhody odvětrávání místostí systémem GECCO:

 • optimální výměna vzduchu v místostech

 • větrání bez nepříjemného průvanu

 • odvádění přebytečné vlkhosti a zamezení vzniku plísní

 • plně automatická regulace větrání

 • větrání na principu samoregulace bez nutnosti manuálního ovládání

 • skvělá protihluková a tepelná izolace

 

 

Skleněnné výplně

Do plastového okna obývacího pokoje si jistě většina z nás zvolí standardní čiré sklo. Nicméně i zde se fantazii meze nekladou a můžete si vybrat např. skleněnouí výplň s kouřovým či modrým nádechem.

Do koupelny či toalety se však více hodí skleněná výplň, která propouští světlo, nicméně přes ní není vše vidět. Myslíme na Vaše soukromí.

Vyberte si z široké nabídky dekorovaných skel. 

 

© HQokna